Zákaznická podpora:agrico@post.cz

Jak poznat kvalitní arganový olej

 Jak poznat kvalitní arganový olej

Výroba arganového oleje je velmi pracná a nákladná. Ve snaze o snižování nákladů dávají někteří výrobci přednost postupům, které blahodárné účinky arganového oleje snižují nebo zcela likvidují. Víte, jak odlišit pravý arganový olej od napodobenin vyráběných nevhodnými způsoby?

Podle obalu a etikety

Arganovému oleji škodí světlo, proto by měl být distribuován v tmavém obalu. Ideální je tmavé sklo, které je chemicky zcela pasivní. Nezapomeňte se také podívat na deklaraci složení. Kvalitní arganový olej tvoří 100% arganový olej. Tečka.

Podle vůně

Kvalitní arganový olej pro kosmetické účely má jen nepatrnou ořechovou vůni. Pokud voní intenzivně po oříšcích, nejedná se o kosmetickou, ale kulinářskou variantu, která se lisuje z pražených jader a k péči o pleť se nehodí. Pokud olej nevoní vůbec, nemáte buď dostatečně jemný čich, nebo čicháte k oleji chemicky upravenému, který spolu s vůní přišel i o mnoho cenných látek. Také umělá parfemace naznačuje snahu zamaskovat pochybný původ oleje. Nakyslé či animální pachy v oleji může způsobovat znečištění nebo uplynulá doba použitelnosti.

Podle barvy

Barva kosmetického oleje je zlatavá. Pokud je olej tmavší, jedná se o jeho kulinářskou verzi. Příliš světlá barva varuje před obsahem nežádoucích příměsí. Lehké stopy sedimentu po arganové pastě svědčí o kvalitě produktu a rozhodně mu nejsou na závadu.

Podle konzistence

Kvalitní arganový olej je hustší než běžné rostlinné oleje. Příliš řídká, ale i extrémně hustá, slizká a lepkavá konzistence ukazují na problémy s kvalitou. Vyšší mastnost svědčí o chemickém způsobu výroby.

Podle vstřebávání do pokožky

Kvalitní arganový olej se při správném dávkování velmi snadno vstřebává. Pleť nezanechává mastnou, ale sametově jemnou a prodyšnou. Nezpůsobuje žádné podráždění.

Podle ceny

I když cenovka není zcela spolehlivým vodítkem, určitě ji berte v úvahu. Nápadně levný olej vznikl téměř jistě chemickou extrakcí, takže je prost všech cenných vlastností.

Naše garance

Výrobce arganového oleje jsme v Maroku vybírali dlouho a velmi pečlivě. Hledali jsme osvědčené dodavatele, kteří produkují ten 100% čistý arganový olej, nekompromisně dbají na jeho kvalitu a beze zbytku plní své obchodní závazky. To se nám podařilo.

Chemická a mikrobiologická laboratoř akreditovaná Českým institutem pro akreditaci, zhodnotila kosmetický arganový olej AGRICO OIL jako zcela bezpečný pro zdraví osob. Náš olej splňuje i požadavky specifikované v Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1223/2009, o kosmetických přípravcích.

Arganové oleje Agrico Oil neobsahují a nikdy nebudou obsahovat barviva, konzervační látky, parabeny, produkty živočišné výroby, ropné deriváty, rozpouštědla ani silikony. Naše produkty netestujeme na zvířatech. Nejkvalitnější arganové oleje v České republice nesou značku Agrico Oil.

 • Původ oleje

  Historie a původ

  Argánie trnitá, fascinující slunečník pouště. Sběr a zpracování arganových semen. Jak kozí tlamy pomáhaly lidským rukám.

 • Vlastnosti oleje

  Vlastnosti a účinky

  Jedinečné účinky na pleť, vlasy, nehty. Nezastupitelné místo arganového oleje v kosmetice a domácí lékárničce.

 • Použití oleje

  Způsob použití

  Stačí málo, abyste se dobře cítili a vypadali. Jak používat arganový olej v péči o vaši pleť, rty, vlasy, řasy i nehty.

 • Jak poznat olej

  Jak poznáte kvalitní olej

  Snahy o zlevnění oleje vedou k jeho znehodnocení. Jak odlišit kvalitní a účinný preparát od bezcenných padělků.

Nejširší výběr výrobků s arganovým olejem. Garance. Reference.

Registrace

Špičkové produkty z arganového oleje

Arganový olej

Čistý arganový olej

Nejvzácnější rostlinný olej světa lisovaný ze syrových semen marocké argánie. Prémiový přírodní produkt.

Prozkoumat
Péče o pleť

Péče o pleť

Dokonalá péče o pleť díky unikátnímu komplexu účinných látek. Výrazný regenerační a hojivý účinek.

Prozkoumat
Péče o vlasy

Péče o vlasy

Kvalitní výživa kořínků pro posílení vitality vlasů. Arganový olej urychluje růst a zabraňuje třepení.

Prozkoumat
Vše o arganovém oleji
 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram
Heureka

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení