Zákaznická podpora:agrico@post.cz

Jak poznat kvalitní arganový olej

 Jak poznat kvalitní arganový olej

Výroba arganového oleje je velmi pracná a nákladná. Ve snaze o snižování nákladů dávají někteří výrobci přednost postupům, které blahodárné účinky arganového oleje snižují nebo zcela likvidují. Víte, jak odlišit pravý arganový olej od napodobenin vyráběných nevhodnými způsoby?

Podle obalu a etikety

Arganovému oleji škodí světlo, proto by měl být distribuován v tmavém obalu. Ideální je tmavé sklo, které je chemicky zcela pasivní. Nezapomeňte se také podívat na deklaraci složení. Kvalitní arganový olej tvoří 100% arganový olej. Tečka.

Podle vůně

Kvalitní arganový olej pro kosmetické účely má jen nepatrnou ořechovou vůni. Pokud voní intenzivně po oříšcích, nejedná se o kosmetickou, ale kulinářskou variantu, která se lisuje z pražených jader a k péči o pleť se nehodí. Pokud olej nevoní vůbec, nemáte buď dostatečně jemný čich, nebo čicháte k oleji chemicky upravenému, který spolu s vůní přišel i o mnoho cenných látek. Také umělá parfemace naznačuje snahu zamaskovat pochybný původ oleje. Nakyslé či animální pachy v oleji může způsobovat znečištění nebo uplynulá doba použitelnosti.

Podle barvy

Barva kosmetického oleje je zlatavá. Pokud je olej tmavší, jedná se o jeho kulinářskou verzi. Příliš světlá barva varuje před obsahem nežádoucích příměsí. Lehké stopy sedimentu po arganové pastě svědčí o kvalitě produktu a rozhodně mu nejsou na závadu.

Podle konzistence

Kvalitní arganový olej je hustší než běžné rostlinné oleje. Příliš řídká, ale i extrémně hustá, slizká a lepkavá konzistence ukazují na problémy s kvalitou. Vyšší mastnost svědčí o chemickém způsobu výroby.

Podle vstřebávání do pokožky

Kvalitní arganový olej se při správném dávkování velmi snadno vstřebává. Pleť nezanechává mastnou, ale sametově jemnou a prodyšnou. Nezpůsobuje žádné podráždění.

Podle ceny

I když cenovka není zcela spolehlivým vodítkem, určitě ji berte v úvahu. Nápadně levný olej vznikl téměř jistě chemickou extrakcí, takže je prost všech cenných vlastností.

Naše garance

Výrobce arganového oleje jsme v Maroku vybírali dlouho a velmi pečlivě. Hledali jsme osvědčené dodavatele, kteří produkují ten 100% čistý arganový olej, nekompromisně dbají na jeho kvalitu a beze zbytku plní své obchodní závazky. To se nám podařilo.

Chemická a mikrobiologická laboratoř akreditovaná Českým institutem pro akreditaci, zhodnotila kosmetický arganový olej AGRICO OIL jako zcela bezpečný pro zdraví osob. Náš olej splňuje i požadavky specifikované v Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č.1223/2009, o kosmetických přípravcích.

Arganové oleje Agrico Oil neobsahují a nikdy nebudou obsahovat barviva, konzervační látky, parabeny, produkty živočišné výroby, ropné deriváty, rozpouštědla ani silikony. Naše produkty netestujeme na zvířatech. Nejkvalitnější arganové oleje v České republice nesou značku Agrico Oil.

 • Původ oleje

  Historie a původ

  Argánie trnitá, fascinující slunečník pouště. Sběr a zpracování arganových semen. Jak kozí tlamy pomáhaly lidským rukám.

 • Vlastnosti oleje

  Vlastnosti a účinky

  Jedinečné účinky na pleť, vlasy, nehty. Nezastupitelné místo arganového oleje v kosmetice a domácí lékárničce.

 • Použití oleje

  Způsob použití

  Stačí málo, abyste se dobře cítili a vypadali. Jak používat arganový olej v péči o vaši pleť, rty, vlasy, řasy i nehty.

 • Jak poznat olej

  Jak poznáte kvalitní olej

  Snahy o zlevnění oleje vedou k jeho znehodnocení. Jak odlišit kvalitní a účinný preparát od bezcenných padělků.

Nejširší výběr výrobků s arganovým olejem. Garance. Reference.

Registrace

Špičkové produkty z arganového oleje

Arganový olej

Čistý arganový olej

Nejvzácnější rostlinný olej světa lisovaný ze syrových semen marocké argánie. Prémiový přírodní produkt.

Prozkoumat
Péče o pleť

Péče o pleť

Dokonalá péče o pleť díky unikátnímu komplexu účinných látek. Výrazný regenerační a hojivý účinek.

Prozkoumat
Péče o vlasy

Péče o vlasy

Kvalitní výživa kořínků pro posílení vitality vlasů. Arganový olej urychluje růst a zabraňuje třepení.

Prozkoumat
Vše o arganovém oleji
 • Facebook
 • Twitter
 • Instagram
Heureka